כתבו לנו בוואטצאפ

058-888888

072-397-2399

התקשרו עכשיו!

כתבו לנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רוני זהבי, מנכ"ל היי בוב: "הרבעון השלישי יסמן אם משקיעים בצמיחה או מפטרים"

רוני זהבי, מנכ"ל היי בוב התראיין בפאנל "אסטרטגיית צמיחה בעידן של אי וודאות" של כלכליסט

הרבעון השלישי הוא קריטי, והוא יסמן את הסנטימנט לשנה הבאה – האם משקיעים בצמיחה או מפטרים? המשקיעים תמיד ישדרו יותר פסימיות, כי יש להם אינטרס לעשות זאת, ואצל היזמים זה הפוך – הם אופטימיים יותר, כי אחרת אין לנו מה לעשות.

היי בוב צומחת, יש 600 עובדים ו-2,400 לקוחות בעולם. רוב החברות עשו פאוזה, אבל כבר חזרו לתוכניות העסקיות שלהן. היום יש קונצנזוס על כך שהרבעון השלישי הוא רבעון של 'בואו נראה ונחכה' – האם השוק יגיע לתחתית או לא. אבל כולם חושבים על 2023, ושם אי אפשר לגדול אם לא מגייסים עובדים או מתחילים לפעול בשווקים חדשים. צריך לחשוב על כמה כסף יש, ולפעול לאתר אותו אם צריך, אבל כמו שנכנסנו לתקופה הזאת גם נצא ממנה. אני הייתי כבר ב-2003, ואז כולם אמרו שהכול נורא, אבל ב-2005 כולם כבר טסו לשמיים. התעשייה יודעת לצאת מהמשבר.

לדעתי, יהיה עוד סבב של פיטורים וקיצוץ משכורות לקראת סוף השנה, וזה יהיה סיבוב לא קטן וכואב, אבל בסוף כל ירידה יש עלייה.

ההשוואה בין חברות ציבוריות לחברות פרטיות היא מאתגרת במצבים כאלה. לחברה פרטית אנחנו יכולים לקחת סיכונים מחושבים, לפתוח שווקים חדשים, קווי מוצר חדשים – מה שאין לציבורית, כי היא במלחמה הרבעונית. גם הנזילות בציבוריות עולה ויורדת, ואצל הפרטיות השווי פחות תנודתי.

אודות רוני זהבי וחברת היי בוב

לזהבי יש למעלה מ-25 שנות ניסיון בהובלת חברות SaaS בזירה הבינלאומית. בעברו יזם שותף ב Partners Venture Bessemer, מייסד-שותף ומנכ"ל Cotendo ושותף-מייסד TeamB Cybersecurity. אייש תפקיד בכיר ב-Software Commtouch וכיהן כחבר ועד המנהלים של עמותת 'שיעור אחר' וחברת 'תופין'. רוני מתמחה בהעצמת תרבות ארגונית לצמיחה מהירה.

בשלהי שנת 2015 הקים רוני זהבי את חברת היי בוב, בה מכהן כמנכ"ל ובעלים שותף. אותה היי בוב היא סימן דרך מובהק בדרכו של זהבי למען הגשמת חזונו ומטרותיו העסקיות, בהן המטרה העילאית בפועלו של זהבי לאורך השנים: העצמת תרבות ארגונית בצמיחה מהירה ופיתוח עסקי עבור עסקים קטנים ובינוניים

דילוג לתוכן