כתבו לנו בוואטצאפ

058-888888

072-397-2399

התקשרו עכשיו!

כתבו לנו

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

5 טיפים על איתור כספים אבודים לנפטרים

לצערנו כמעט כל אחד מאיתנו חווה פטירה של קרוב משפחה.
רבים מקרובי המשפחה שלנו מקרבה ראשונה, בעיקר הורים, השאירו אחריהם חסכונות פנסיונים בחברות הביטוח והפנסיה השונות ואף כספים בחשבונות בנק ישנים.

בנק ישראל מצטרף לאתר "הר הכסף"

בשנת 2016 הצטרף בנק ישראל למנוע החיפוש "הר הכסף" וכך נוספו אל מנועי החיפוש של הכספים של הכספים האבודים כחצי מיליון חשבונות בנק שאינם פעילים!

על פי הנתונים של משרד האוצר, השווי הכולל של סך חשבונות הבנק הלא פעילים האלו הינו עצום, והוא נע בסביבות העשרה מיליארד שקלים, כאשר 15% מתוך כלל החשבונות הלא פעילים האלו הם חשבונות של נפטרים.

בעבר, במקרה ולא היה לנו מידע ספציפי לגבי חשבונו של הנפטר, היה צורך לפנות אל כל הגופים הפיננסים הקיימים בפנייה ישירה עם תעודת פטירה וצו קיום צוואה או צו ירושה, כדי לבדוק איתם אם הם מחזיקים בכספי נפטר – תהליך שהיה יקר, ארוך ומתיש
.
אך כיום ניתן לבצע חיפוש בקלות רבה על מנת לאתר לא רק חשבונות בנק, אלא גם קרנות פנסיה וקופות גמל של נפטרים.

מהן 3 הדרכים לאיתור כספי נפטרים?

הליך איתור כספים אבודים עבור נפטר הינו פשוט והוא מצריך שני דברים עיקריים בתור התחלה:

  • מספר תעודת הזהות של המנוח
  • תאריך ההנפקה של תעודת הזהות

המידע אשר אותו תוכלו לקבל בעזרת שני נתונים אלו לא יהיה מלא, דבר הגיוני בהחלט, והוא יכלול אך ורק את שמו של הגוף הפיננסי אשר בו נמצא החשבון. לכן, לצורך המשך הטיפול ומשיכה של הכסף, יש צורך לפנות ישירות אל הגוף אשר ברשותו נמצא הכסף ואז בעצם מתחיל הליך בו תדרשו להמציא עבור אותו הגוף את שאר המסמכים הנדרשים על מנת להתחיל בדיקה של הזכאות שלכם לרשת את אותו סכום הכסף.

אי לכך מומלץ מאוד לפנות אל חברה המתמחה בתחום איתור כספים וזכאויות בנושא, ובעזרת הניסיון והידע העומד לרשותם, הם יוכלו לבצע עבורכם את תהליך האיתור וקבלת הכספים בצורה מהירה ויעילה הרבה יותר.

מיותר לציין כי התנהלות מול גופים מסוג זה היא לרוב מתישה ומייגעת, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בהתנהלות מסוג זה בשם אדם שנפטר. חברה המתמחה באיתור כספים תחסוך מכם את הצורך לעבור את כל ההליך הבירוקרטי מול אותם הגופים, מה שיכול להקל עליכם מאוד, ובמיוחד לאחר אבדן של אדם קרוב, שזוהי תקופה מאתגרת עבור כל אחד, לכל הדעות.

רוצים לדעת עוד? השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם

כבר אלפי ישראלים ביצעו איתור כספים

דילוג לתוכן